Kanola Hasat Tablosu


Kanola Hasat Tablosu

Kanola hasat tablosu, her marka ve model biçerdöverde kullanılan haricen buğday hasat tablosunun önüne kilitleme sistemi ile monte edilen; mekanik çalışma prensibine sahip, tak-çıkart basit montaj prensibi sayesinde rahat işçilik sağlayan, kanola bitkisinin hasadında kullanılan, hasat esnasında kademeli yapısı sayesinde ürünün yere dökülmesini engelleyip zayiatsız hasada yardımcı olan ekipmandır. 

Fabrikamız bünyesinde üretilen kanola hasat tablosu, dik bıçak çalışma prensibi ile ürün hasadı pratik, kayıpsız ve masrafsız gerçekleşmektedir.

Tablo duvarlarının havuz özelliği ve taban döşemesinin taraça sistemi ürünün toprağa düşmeden hasat edilerek biçerdövere ulaşmasını sağlar.

Dik bıçak sistemi ürünün yolunmadan kesilip biçerdövere girmesini sağlar.

Mekanik çalışma sistemi arıza ve bakım onarım masrafını minimuma düşürür.

Mekanik Çalışma Prensibi

Makine, kendi şanzımanından aldığı hareketi şanzıman rotu ile kesim şeridine ve dik bıçak rotillerine aktarır. Tek hareket, ekstra çaba ve verim kaybı olmadan her yere verimli bir şekilde aktarılır.

Elektrikli gibi motor ve kablo maliyeti doğurmaz aynı zamanda elektrik kaynaklı kıvılcım ve yangın riski yaratmaz.

Hidrolik gibi ekstra yağ tankı, hidrolik motor ve hortum maliyeti doğurmaz ve bunlara bağlı olarak kaynaklanabilecek hortum patlaması, motor yanması, yağ ısınıp çalışmayı durdurmak zorunda kalmak gibi sorunlarla karşı karşıya bırakmaz.